KTO PYTA NIE BŁĄDZI

FAQ

NASZE ODPOWIEDZI NA wASZE

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


 1. Czy trzeba umawiać się na przymiarkę?
  Tak, lepiej wcześniej umówić się na przymiarkę. Wtedy jesteśmy przygotowane na Twoje przyjście i na pewno znajdziemy dla Ciebie czas. Może zdarzyć się tak, że wszystkie przymierzalnie będą zajęte jeśli przyjdziesz bez terminu, a w przypadku zarezerwowania sobie godziny masz pewność, że tak się nie stanie. Najlepiej jak przed nami odwiedzisz jeden inny salon, wtedy przymiarka będzie przebiegała sprawniej. Jeśli jeszcze nic nie mierzyłaś zaplanuj sobie wizytę w tygodniu, gdyż w sobotę ze względu na dużą ilość klientek możemy Ci poświęcić około 40 minut, a to zdecydowanie za mało jak na pierwszą wizytę (ten czas w zupełności wystarczy jeśli jesteś już po wizycie w innym salonie i wiesz, czego szukasz).

 2. Kiedy najlepiej przyjść na przymiarkę?
  Wszystko zależy od tego, kiedy jest ślub. Czas oczekiwania na suknię w zależności od firmy waha się od 3 do 5 miesięcy, a suknia powinna być przynajmniej na miesiąc przed ślubem już w Salonie. Możliwe są realizacje w tempie szybszym (np. w sytuacjach awaryjnych jak ciąża) nawet do 2-3 tygodni. Należy więc zacząć rozglądanie się za swoją suknią przynajmniej 4-6 miesięcy przed ślubem. Zapisy na kolejny rok są zawsze otwierane we wrześniu.

 3. Czy można robić zdjęcia podczas przymiarek?
  Niestety nie, w Salonie obowiązuje kategoryczny zakaz zdjęć i filmowania. Nie jest to nasz wewnętrzy zakaz, ale odgórny od producentów, którzy chcą w ten sposób chronić swoje wzory przed uszyciem podróbek u krawcowych. W momencie kiedy zdecydujesz się zakupić u nas suknię możesz oczywiście zrobić sobie zdjęcie, bo zakupujesz dany model. Jesteśmy wyczulone na robienie zdjęć i filmów z ukrycia, więc proszę nie próbujcie tego robić, aby nie psuć atmosfery podczas przymiarki.

  Zakazy fotografowania są całkiem powszechne we wszystkich lepszych, szanujących się salonach ślubnych. Za granicą nie do pomyślenia jest robienie zdjęć przymierzanych sukien. Tak samo jak nie robimy zdjęć na etapie kupna wybieranego samochodu czy mieszkania/domu - zdjęcia, które znajdują się w internecie w zupełności wystarczają.

  Salon ślubny to specyficzne miejsce. Na co dzień pędzimy z naszym życiem, a u nas warto zwolnić. Nie analizuj wszystkich detali, tylko spróbuj poczuć suknię ślubną. Może by tak więc na chwilę odłożyć telefon i cieszyć się tą magiczną chwilą jaką jest wybór sukni ślubnej? Oglądając programy ślubne na pewno zauważyłaś, że telefony komórkowe są schowane, a cała uwaga jest skupiona na Pannie Młodej i sukni, czyniąc tę chwilę naprawdę wyjątkową!

 4. Jak wygląda proces zamawiania sukni ślubnej?
  Większość sukien ślubnych w naszym salonie jest szytych na miarę. Jest to o tyle atutem, gdyż suknia przychodzi idealnie szyta na Ciebie. Kolejną zaletą takiego szycia na miarę jest zachowanie proporcji w sukni ślubnej, jak również możliwość zmian pewnych detali w sukni (zmiana materiału, koronek, aplikacji, dekoltów, długości trenu, wiązania/zamek). Kiedy uszyta suknia przychodzi do naszego salonu dzwonimy i umawiamy się na termin pierwszej przymiarki. Tu następuje końcowe dopasowanie sukni ślubnej i ewentualne dobranie dodatków ślubnych jeśli nie zostało zrobione to wcześniej.

 5. A co jeśli schudnę?
  To pytanie słyszymy chyba najczęściej ze wszystkich. Od momentu zamówienia sukni wskazane jest utrzymanie wagi. Maksymalna utrata lub wzrost wagi to 2-3 kg. Większe wahania wagi doprowadzą do tego, że suknia nie będzie leżeć tak jak powinna ze względu na zmianę sylwetki. Oczywiście dokonujemy standardowego dopasowania w cenie sukni, ale każda większa ingerencja w suknię odbija się na jej jakości. Niemożliwe jest także zmniejszenie czy zwiększenie sukni o dwa rozmiary (np. 34 <-> 38) lub więcej, bo suknie nie są ze stretchu.  Jeśli więc planujesz schudnąć lub przytyć (tj. ćwiczyć, przejść na dietę itp.) zrób to przed wyborem sukni.

 6. Ile kosztują suknie ślubne?
  W naszym salonie posiadamy suknię na każdą kieszeń. Nasze suknie są podzielone na trzy rodzaje: 
  • nowa kolekcja w cenach od 3000 do 6500 zł, większość modeli po 3500 zł
  • kolekcja limitowana w cenach od 2000 do 4600 zł, większość po 3000 zł (są to pojedyncze nowe sztuki uszyte z materiałów i koronek o limitowanym nakładzie w różnych rozmiarach) - te suknie można także wypożyczyć
  • kolekcja wyprzedażowa w cenach od 500 do 2500 zł (są to modele z ubiegłorocznej kolekcji, które służyły za modele do mierzenia) - te suknie można także wypożyczyć
 7. Jakie rozmiary sukien ślubnych posiadacie na Salonie?
  Staramy się zawsze mieć w asortymencie suknie od rozmiaru 36 do rozmiaru 48 w różnych kolorach. Większość sukien jest jednak w standardowych rozmiarach - 38 oraz 40. Mniejsze i większe rozmiary są szyte na zamówienie.

 8. Czy przy podpisywaniu umowy jest wymagana zaliczka?
  Tak. Zadatek zalicza się na poczet zamówionej sukni i zazwyczaj wynosi 40%-50% wartości sukni. Reszta jest płacona przy pierwszej przymiarce. Możliwe jest także rozłożenie na raty. Płatność tylko gotówką.